Aktualności

Komunikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Komunikaty Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Dla rolników młodszych i starszych; z większymi i mniejszymi gospodarstwami; na inwestycje w rozwój lub podniesienie po klęskach i zabezpieczenie przed kolejnymi; na nawadnianie i zalesianie; dla tych, co indywidualnie i tych co wolą grupą - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oferuje teraz różnorakie możliwości skorzystania z rolniczych funduszy.

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzą kampanię informacyjną – „Kupuj świadomie – PRODUKT POLSKI”, mającą na celu zwiększanie wiedzy Polaków nt. znaczenia świadomych decyzji zakupowych, zwłaszcza w tak trudnym czasie jak pandemia wirusa SARS-CoV-2. Już teraz wiadomo że odciśnie ona ogromne piętno na sytuacji ekonomicznej i gospodarczej w naszym kraju i na świecie.

PKP przekwalifikowuje przejazd kolejowy Szalowa Górzyna

PKP przekwalifikowuje przejazd kolejowy Szalowa Górzyna

PKP PLK informuje że zamierza zmienić status przejazdu kolejowego na linii kolejowej w Szalowej - Przejazd Szalowa Górzyna.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa

Małopolska Tarcza Antykryzysowa

W imieniu własnym oraz Samorządu Województwa Małopolskiego pragnę podziękować wszystkim, którzy każdego dnia dbają o nasze zdrowie, walczą o nasze życie, często ryzykując swoim. Dziękuję pracownikom służby zdrowia, m.in. lekarzom, pielęgniarkom, laborantom, diagnostom, ratownikom medycznym oraz kadrze kierowniczej wszystkich zakładów opieki zdrowotnej.

Komunikat ws. wynajmu sal

Komunikat ws. wynajmu sal

Urząd Gminy w Łużnej informuje, że z uwagi na treść rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 964) należące do Gminy sale

Gospodarka śmieciowa po nowemu!

Gospodarka śmieciowa po nowemu!

Gospodarka odpadami w 2020 roku to wyzwanie, z którym mierzą się wszystkie samorządy w Polsce. W wyniku nowych regulacji prawnych oraz znacznego wzrostu kosztów odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych także Gmina Łużna musiała dokonać zmian w stawkach za wywóz i utylizację śmieci. Dokładamy wszelkich starań, aby zmiany te były jak najmniej dotkliwe dla każdego Mieszkańca. Jednak, aby możliwe było zminimalizowanie kosztów przy jednoczesnym spełnianiu oczekiwań obywateli, niezwykle istotna jest współpraca, zgodne działanie gminy i społeczeństwa, odpowiedzialne podejście do kwestii segregacji odpadów i nasza wspólna troska o czystą gminę.

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn.  „STRATEGIA ROZWOJU ELEKTROMOBILNOŚCI DLA GMINY ŁUŻNA NA LATA 2019-2035”

Konsultacje społeczne projektu dokumentu pn. „STRATEGIA ROZWOJU ELEKTROMOBILNOŚCI DLA GMINY ŁUŻNA NA LATA 2019-2035”

Wójt Gminy Łużna Zarządzeniem nr 69/2020 z dnia 1 czerwca 2020 r. postanawia przeprowadzić konsultacje społeczne dotyczące projektu dokumentu pn. „Strategia rozwoju elektromobilności dla Gminy Łużna na lata 2019-2035”

Program grantowy „Zdalna Szkoła+”

Program grantowy „Zdalna Szkoła+”

Wniosek Gminy Łużna złożony w ramach programu grantowego „Zdalna Szkoła+” przeszedł pozytywnie ocenę i uzyskał kolejne dofinansowanie w wysokości prawie 105 tys zł bezzwrotnej dotacji przeznaczonej na zakup laptopów dla placówek oświatowych. Dzięki pozyskanym środkom finansowym do szkół trafi ok 50 sztuk nowoczesnego sprzętu do zdalnego nauczania.

XXV Sesja Rady Gminy Łużna - 29 maja 2020 - transmisja online

XXV Sesja Rady Gminy Łużna - 29 maja 2020 - transmisja online

Zapraszamy na XXV Sesję Rady Gminy Łużna która odbędzie się 29 maja 2020 roku o godz. 8:00 w Sali obrad Urzędu Gminy w Łużnej. Sesja odbędzie się w trybie zdalnym.

DARMOWA POMOC PRAWNA PORADNICTWO OBYWATELSKIE

DARMOWA POMOC PRAWNA PORADNICTWO OBYWATELSKIE

Na terenie całej Polski funkcjonuje ponad 1500 punktów darmowej pomocy i poradnictwa. Jest to rezultat wejścia w życie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej przygotowanej w Ministerstwie Sprawiedliwości.

strony 1 2 3 4 5 6 7

Galeria filmowa