Mobilna scena dla Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej wzbogacił się ostatnio o mobilną scenę plenerową. Nowy sprzęt znacznie rozszerzy możliwości organizacji imprez na terenie całej gminy.

 

 

 

Mobilna scena o wymiarach (8 metrów x 6 metrów x 5 metrów) jest wyposażona między innymi w schody wraz z poręczami, barierki ochronne na tył i boki sceny, siatki na tył i boki estrady, skrzydła dźwiękowe z dodatkowymi podestami pod nagłośnienie, a także podnoszony dach. 

Nowy sprzęt będzie idealnym rozwiązaniem dla wszelkiego rodzaju imprez, począwszy od małych,

lokalnych festiwali, aż po duże koncerty. Poprzez zakup sceny plenerowej zwiększy się potencjał Gminnego Ośrodka Kultury. Działające tu sekcje muzyczne, taneczne czy teatralne oraz zaproszeni z zewnątrz wykonawcy  będą mogły zaprezentować swoją twórczość na scenie dla szerszej grupy odbiorców. Bez przeszkód będzie można realizować różnego rodzaju imprezy plenerowe m.in. Dożynki Gminne czy Turniej Sołectw, ograniczane dotychczas dostępnością sceny w zakładanych terminach oraz wysokimi kosztami wynajmu. 

Realizacja tej długo wyczekiwanej inwestycji nie była by możliwa gdyby nie pomoc uzyskana od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które dołożyło 40% kwoty potrzebnej do sfinansowania transakcji. W imieniu całej gminnej społeczności serdecznie dziękujemy za okazana pomoc!