ŻŁOBEK „ZAKĄTEK MALUCHA” - Już działa

Pierwsza tego typu placówka w naszym powiecie – wiejski Żłobek „Zakątek Malucha” w Łużnej ruszył już pełną parą. To właśnie tutaj dziesięcioro, a docelowo aż szesnaścioro maluchów z Gminy Łużna będzie mogło bezpiecznie bawić się i spędzać czas pod opieką wykwalifikowanej kadry.

 

Żłobek powstał dzięki dofinansowaniu z programu Maluch + a założeniem projektu było zapewnienie 11 opiekunom powrotu na rynek pracy lub danie im szansy na znalezienie zatrudnienia. 

Dla maluchów przygotowano dwie sale, które mieszczą się w Zespole Szkół Nr 1        w Łużnej. Żłobek ma również dostęp do dziedzińca i placu zabaw, tak aby maluchy mogły spędzać czas na świeżym powietrzu. Obecnie realizowany jest projekt dofinansowany z funduszy europejskich pn. „Gmina Łużna wspiera najmłodszych mieszkańców”, co zapewni finanse na prowadzenie placówki przez rok, a rodzice pokrywają jedynie koszty wyżywienia swoich pociech. Po upływie tego czasu gmina będzie wnioskować o kolejne środki. Żłobek to także nowe miejsca pracy. Powstało ich trzy, dwa dla opiekunek i jedno dla osoby pomagającej kadrze. Oficjalne otwarcie placówki planowane jest na grudzień bieżącego roku.

 


GALERIA: