KOMUNIKAT ws. OZE dla mieszkańców gmin członkowskich klastra "Biała - Ropa”

Informujemy, że Wykonawca instalacji OZE (SANITO Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie), przystępuje do realizacji zadania pn. „Odnawialne źródła energii dla mieszkańców gmin członkowskich klastra energii Biała - Ropa” na terenie Gminy Łużna.

 

Zadanie obejmuje wymianę starych kotłów niespełniających norm emisyjnych na kotły ekologiczne na biomasę, montaż pomp ciepła z zasobnikiem wody, instalacji solarnych do podgrzewania wody a także paneli fotowoltaicznych do produkcji prądu. 

W najbliższych dniach, z osobami które podpisały umowy na poszczególne instalacje skontaktują się pracownicy Wykonawcy, którzy już na miejscu sprawdzą warunki techniczne i możliwości ich zamontowania.

W dalszym ciągu Urząd Gminy w Łużnej zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców uczestniczących w projekcie o podpisywanie umów na montaż instalacji oraz dokonanie wpłaty wkładu własnego.

Wkład własny uczestnika projektu obejmuje koszty: projektowania, montażu, odbiorów, gwarancji, serwisu w ciągu 5 lat. Wkład ten stanowi podstawę do odliczenia od podstawy obliczenia podatku – tzw. ulgę termomodernizacyjną.    

Montowane urządzenia spełnią wysokie normy techniczne i wymogi ochrony środowiska, dlatego też ich eksploatacja przyczyni się do poprawy jakości powietrza na terenie naszej Gminy.

Termin wykonania montażu instalacji według sporządzonej umowy pomiędzy Gminą Moszczenica – Zamawiający, a firmą SANITO z Warszawy – Wykonawca, przewidziany jest na koniec listopada 2020 r. jednak może ulec wydłużeniu związku pandemią COVID-19.


Karty techniczne i tabele dofinansowań:

>>>KARTY TECHNICZNE<<<