Koncepcja Smart Villages na obszarach górskich i podgórskich - szkolenie e-learningowe

Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Krakowie zaprasza do udziału w szkoleniu e-learningowym pn. Koncepcja Smart Villages na obszarach górskich i podgórskich. Szkolenie adresowane jest do mieszkańców obszarów wiejskich, rolników, przedsiębiorców, przedstawicieli podmiotów doradczych, przedstawicieli organizacji pozarządowych, jednostek samorządu terytorialnego, jednostek naukowych oraz innych osób zaineresowanych tematyką smart villages.

Szkolenie zostało opracowane w ramach operacji pn.”Rozwój górskich i podgórskich terenów wiejskich w oparciu o potencjał obszaru i produkty markowe” realizowanej z Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2020 – 2021.

Szkolenie odbędzie się w terminie 8-26.03.2021 r. na platformie edukacyjnej CDR O/Kraków www.cdrkursy.pllink zewnętrzny.

Cele szkolenia:

  • Przybliżenie teoretycznych założeń koncepcji smart villages, w tym wyjaśnienie jej genezy oraz zidentyfikowanie deficytów obszarów wiejskich, które powinny zostać zmniejszone poprzez „smart” działania.
  • Przedstawienie procesu strategicznego smart rozwoju przykładowej wioski z obszaru górskiego i podgórskiego.
  • Zaprezentowanie dobrych praktyk z zakresu smart villages, w tym pochodzących z obszarów górskich i podgórskich w całej Europie.

Szkolenie składa się z trzech modułów edukacyjnych:

  1. Koncepcja Smart Villages – wprowadzenie do tematu.
  2. Strategia rozwoju obszarów górskich i podgórskich w oparciu o koncepcję Smart Villages.
  3. Smart Villages - dobre przykłady rozwoju obszarów górskich i podgórskich.

Rekrutacja na szkolenie prowadzona będzie w terminie 17.02 – 02.03.2021 r. Kartę zgłoszenia uczestnictwa prosimy przesłać wyłącznie mailem (skan lub zdjęcie) na adres e-mail: d.migocka@cdr.gov.pl. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

 


Więcej informacji oraz karty zgłoszeniowe: https://www.cdr.gov.pl/doskonalenie-zawodowe/3685-szkolenie-e-learningowe-pn-koncepcja-smart-villages-na-obszarach-gorskich-i-podgorskich