Umowa na oczyszczalnię ścieków i kanalizację w Łużnej podpisana

W ostatni piątek, 26 marca w sali obrad Urzędu Gminy Łużna podpisana została umowa pomiędzy firmą Inko 2001 z Nowego Sącza a samorządem gminy Łużna na budowę oczyszczalni ścieków oraz sieci kanalizacyjnej na terenie sołectwa Łużna. Dodatkowo został podpisany nadzór nad inwestycją z firmą iPRA, która jednocześnie była wykonawcą projektu. Wartość całkowita tej inwestycji po przeprowadzonym postępowaniu to ok. 6 mln złotych.

 

Realizacja wspomnianej inwestycji nie byłaby możliwa bez środków rządowych. Gmina Łużna w ramach tzw. tarcz antycovidowych dla gmin pozyskała z sukcesem ponad 6 mln złotych.

Są to środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz tarczy tzw. "górskiej". To ogromny sukces zarówno Wójta Gminy Łużna - Mariusza Tarsy, Rady Gminy Łużna na czele z przewodniczącym Rady Tomaszem Ptaszkiem jak również pracowników Urzędu Gminy Łużna, którzy odpowiadali za dobrze napisane wnioski.

Głosu poparcia dla podjętch przez obecnego wójta oraz rady Gminy działań udzielili Barbara Bartuś - Poseł na Sejm RP oraz Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski.

Realizacja: M.Kziążkiewicz/Luzna.pl