Aktualności

Gmina Łużna już „zaczytana” !

Gmina Łużna już „zaczytana” !

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej właśnie dobiega końca realizacja projektu pod nazwą "Letnia czytelnia plenerowa - zaczytana Gmina Łużna”.

Wyniki konkursu plastycznego

Wyniki konkursu plastycznego "Wolność 1920"

We wrześniu br. odbył się konkurs plastyczny realizowany w ramach projektu pn. „Wolność 1920 - pamiętam komu zawdzięczam", którego organizatorami byli Wójt Gminy Łużna oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej.

Konkurs

Konkurs "Mamy FIO-ła na Małopolskę"

W dniach od 16 do 26 października 2020 roku zapraszamy mieszkańców Małopolski do udziału w konkursie "Mamy FIO-ła na Małopolskę", czyli konkursie na najciekawszą inicjatywę zrealizowaną w ramach FIO Małopolska Lokalnie w roku 2020.

Film autorstwa projektu

Film autorstwa projektu "Kierunek Małopolska"

Prezentujemy Państwu film autorstwa projektu "Kierunek Małopolska", którego celem jest propagowanie turystyki lokalnej, realizowanego przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego.

V Akcja sprzątania Cmentarzy w I Wojny Światowej

V Akcja sprzątania Cmentarzy w I Wojny Światowej

Zapraszamy wraz z Kołem Klubu Górskiego "Orły" na V akcję sprzątania Cmentarzy z I Wojny Światowej.

Międzynarodowy wyścig kolarski „Solidarności”                   i Olimpijczyków w dniu  10 września 2020r.

Międzynarodowy wyścig kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków w dniu 10 września 2020r.

Wójt Gminy Łużna informuje, że w dniu 10.09.2020r. przez teren Gminy Łużna przebiegała będzie trasa II etapu Międzynarodowego wyścigu kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków”.

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Dziś rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

Dzisiaj dzieci oraz młodzież rozpoczynają rok szkolny. Wobec trwającej pandemii musieliśmy wprowadzić szczególne zasady bezpieczeństwa dostosowane do aktualnych obostrzeń sanitarnych.

Nabór na warsztaty techniki scenicznej

Nabór na warsztaty techniki scenicznej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza osoby zainteresowanie techniką sceniczną do udziału w warsztatach podczas których uczestnicy poznają możliwości wykorzystania technik uatrakcyjniających widowiska sceniczne.

„ Wolność 1020 – pamiętam komu zawdzięczam”

„ Wolność 1020 – pamiętam komu zawdzięczam”

Przedstawiamy kolejną, dobrą wiadomość płynącą z Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej ! Projekt pn. „ Wolność 1020 – pamiętam komu zawdzięczam” otrzymał dofinansowanie z Programu „Koalicje dla Niepodległej-#WIKTORIA 1920”.

Film

Film "Historia Bitwy pod Gorlicami"

Prezentujemy Państwu film "Historia Bitwy pod Gorlicami" zrealizowany przez ucznia 5 klasy /obecnie 8 klasy/ Szkoły Podstawowej w Krakowie Andrzeja Seweryniaka powiązanego rodzinnie z Łużną od kilku pokoleń.

Remont w budynku GOK w Łużnej

Remont w budynku GOK w Łużnej

W ramach zadania „Kultura na wyższym poziomie – remont i adaptacja pomieszczeń II piętra w Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej”, w naszym GOK-u realizowane są prace remontowe, których celem jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia działalności kulturalnej oraz poprawa estetyki wnętrza budynku.

DOŻYNKI w Gminie Łużna 2020’.

DOŻYNKI w Gminie Łużna 2020’.

Ostatni tydzień przed dorocznymi Dożynkami Gminnymi w Łużnej, to zazwyczaj okres wytężonej pracy, którą muszą wykonać Organizatorzy tak, aby jak najpiękniej i najdostojniej oddać hołd ciężkiej pracy rolników.

Dożynki Gminne w Łużnej ODWOŁANE

Dożynki Gminne w Łużnej ODWOŁANE

Z przykrością informujemy, że ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem COVID 19, a także zakazem organizacji imprez masowych Dożynki Gminne w Łużnej zaplanowane na 15 sierpnia 2020 r. nie odbędą się.

Spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem

Spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Łużnej zaprasza na spotkanie autorskie z Bogusławem Michalcem.

Zawyją syreny!

Zawyją syreny!

Informujemy, że w związku z treningiem systemu ostrzegania oraz celem jednoczesnego upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w sobotę 1 sierpnia 2020 roku o godz. 17.00 zostaną uruchomione syreny alarmowe (odwołanie alarmu – dźwięk ciągły syreny przez okres trzech minut).

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia