Aktualności

Akcja edukacyjna

Akcja edukacyjna "#SegregujeMy"

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.

Zmarł Ś.p Zbigniew Majcher

Zmarł Ś.p Zbigniew Majcher

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego człowieka

Małopolska Wieś 2019

Małopolska Wieś 2019

Województwo Małopolskie ogłosiło konkurs na “Małopolską wieś 2019”. Głównym założeniem konkursu jest wyróżnienie sołectw i ich mieszkańców, które aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi. Dlatego oceniana będzie estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne będą lokalne inicjatywy, które pomagają wzmacniać tożsamość lokalną oraz integrują mieszkańców.

350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…

"Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" konkurs na prace dotyczące rolnictwa

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Wybory sołtysów i rad sołeckich 2019 - druki do pobrania

Wybory sołtysów i rad sołeckich 2019 - druki do pobrania

Wybory sołtysów i członków rad sołeckich planuje się przeprowadzić 7 kwietnia 2019 roku (niedziela). Prawo wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej przysługuje osobom stale zamieszkałym na obszarze danego sołectwa, posiadającym obywatelstwo polskie i ukończone 18 lat.

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia