Aktualności

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie  ,,MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”

OT KOWR w Krakowie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich do udziału w konkursie ,,MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie serdecznie zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich z terenu województwa małopolskiego do wzięcia udziału w konkursie „MałoPolska słodko smakuje na Boże Narodzenie”.

Laboratoria przyszłości – wręczenie promes dla szkół

Laboratoria przyszłości – wręczenie promes dla szkół

W dniu 6 grudnia 2021r. podczas XLVII Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Łużna, Wójt Gminy Łużna Pan Mariusz Tarsa wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Łużna Panem Tomaszem Ptaszkiem dokonali uroczystego wręczenia promes programu „Laboratoria Przyszłości”.

Aleksander Fredro na łużańskiej scenie!

Aleksander Fredro na łużańskiej scenie!

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na premierę komedii Aleksandra Fredry pt. „Pan Jowialski”. Przedstawienie odbędzie się w dniu 5 grudnia r.. o godz. 18.00 na scenie Domu Kultury w Łużnej.

Labolatoria Przyszłości powstaną w szkołach Gminy Łużna

Labolatoria Przyszłości powstaną w szkołach Gminy Łużna

Niezmiernie miło nam poinformować, że Gmina Łużna otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 336.700 zł, co istotne - nie wymagające wkładu własnego - z przeznaczeniem na realizację Programu Rządowego pn. „Laboratoria Przyszłości”.

Niepodległa do Hymnu

Niepodległa do Hymnu

Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe stało się już tradycją. Hymn śpiewamy podczas oficjalnych uroczystości i podczas lokalnych wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. W tym roku akcję "Niepodległa do Hymnu" wspierają m.in. polscy olimpijczycy

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym  i bezpiecznym na drodze

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym i bezpiecznym na drodze

W tym roku Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Łużnej przystąpił do XI edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Celem akcji podejmowanych w ramach konkursu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, poprzez promowanie zasad właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenia elementów odblaskowych.

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK w Łużnej zaprasza do Chóru Dziecięco - Młodzieżowego

"Bieg dla domu"

20 maja br. doszło do pożaru jednorodzinnego domu w miejscowości Bieśnik. Trzyosobowa rodzina straciła w jednej chwili wszystko, co posiadała. W tak wielkiej tragedii, Państwo Wróbel mogli na szczęście liczyć na pomoc dobrych ludzi.

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

W wieku 87 lat zmarł 26 sierpnia ks. Bolesław Gnat, emerytowany proboszcz w Baranowie Sandomierskim, rezydent w Rzepienniku Strzyżewskim. Przez wiele lat był także rezydentem w parafii w Łużnej.

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na plenerowy seans kina rodzinnego, który odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, na łużańskim Rynku, początek o godz. 19.00. Zaprezentowane zostaną dwa filmy: "Czerwone krzesło" oraz hit sezonu "Mia i biały lew". Organizatorzy zapewniają leżaki ale można także zabrać ze sobą kocyki czy karimaty. Popcorn, chipsy i napoje będą do nabycia w obwoźnym sklepiku.

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Gmina Łużna wraz z Nadleśnictwem Gorlice włączyła się w akcję organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”, która miała na celu zwrócenie uwagi na śmieci pozostawiane na terenach rekreacyjnych i turystycznych.

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

Beskid Gorlicki jest teraz bliżej turystów i mieszkańców dzięki projektowi Karpating, w ramach którego powstała aplikacja mobilna i strona internetowa. Stworzone na zamówienie Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”, są szansą na poznanie bogatej kultury i ciekawych atrakcji tej części polskich Karpat. Odkrywanie uroków architektury, przyrody i tajemnic regionu od tej pory będzie znacznie łatwiejsze.

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15 edycja wydarzenia zaskoczy wielbicieli Muzyki Zaklętej w Drewnie nową formułą. Po inauguracji Festiwalu, która odbyła się 6 czerwca, spotkamy się w weekend 6-8 sierpnia, by wśród zieleni Beskidu Niskiego i Pogórza odkryć Zagrodę Maziarską w Łosiu i Skansen Pszczelarski w Stróżach, a także kościół pw. św. Michała Archanioła w Szalowej uznany za Pomnik Historii i kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Propozycje GOK na wakacje

Propozycje GOK na wakacje

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej przedstawia propozycje na Wakacje 2021

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia