Aktualności

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym  i bezpiecznym na drodze

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym i bezpiecznym na drodze

W tym roku Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Łużnej przystąpił do XI edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Celem akcji podejmowanych w ramach konkursu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, poprzez promowanie zasad właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenia elementów odblaskowych.

Konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”

Konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”

Stowarzyszenie Lepsze Jutro z Łużnej zorganizowało konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”. Wzięły w nim udział dzieci ze szkoły podstawowej w Biesnej. Cel był prosty, chodziło o pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK w Łużnej zaprasza do Chóru Dziecięco - Młodzieżowego

"Bieg dla domu"

20 maja br. doszło do pożaru jednorodzinnego domu w miejscowości Bieśnik. Trzyosobowa rodzina straciła w jednej chwili wszystko, co posiadała. W tak wielkiej tragedii, Państwo Wróbel mogli na szczęście liczyć na pomoc dobrych ludzi.

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

W wieku 87 lat zmarł 26 sierpnia ks. Bolesław Gnat, emerytowany proboszcz w Baranowie Sandomierskim, rezydent w Rzepienniku Strzyżewskim. Przez wiele lat był także rezydentem w parafii w Łużnej.

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na plenerowy seans kina rodzinnego, który odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, na łużańskim Rynku, początek o godz. 19.00. Zaprezentowane zostaną dwa filmy: "Czerwone krzesło" oraz hit sezonu "Mia i biały lew". Organizatorzy zapewniają leżaki ale można także zabrać ze sobą kocyki czy karimaty. Popcorn, chipsy i napoje będą do nabycia w obwoźnym sklepiku.

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Gmina Łużna wraz z Nadleśnictwem Gorlice włączyła się w akcję organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”, która miała na celu zwrócenie uwagi na śmieci pozostawiane na terenach rekreacyjnych i turystycznych.

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

Beskid Gorlicki jest teraz bliżej turystów i mieszkańców dzięki projektowi Karpating, w ramach którego powstała aplikacja mobilna i strona internetowa. Stworzone na zamówienie Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”, są szansą na poznanie bogatej kultury i ciekawych atrakcji tej części polskich Karpat. Odkrywanie uroków architektury, przyrody i tajemnic regionu od tej pory będzie znacznie łatwiejsze.

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15 edycja wydarzenia zaskoczy wielbicieli Muzyki Zaklętej w Drewnie nową formułą. Po inauguracji Festiwalu, która odbyła się 6 czerwca, spotkamy się w weekend 6-8 sierpnia, by wśród zieleni Beskidu Niskiego i Pogórza odkryć Zagrodę Maziarską w Łosiu i Skansen Pszczelarski w Stróżach, a także kościół pw. św. Michała Archanioła w Szalowej uznany za Pomnik Historii i kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Propozycje GOK na wakacje

Propozycje GOK na wakacje

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej przedstawia propozycje na Wakacje 2021

61 zawodników na liście zgłoszeń 3 i 4 Rundy GSMP

61 zawodników na liście zgłoszeń 3 i 4 Rundy GSMP

61 kierowców pojawi się na piątkowym Badaniu Kontrolnym 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, organizowanego przez Automobilklub Biecki w dniach 4 – 6 czerwca. Tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski liczy 8 wyścigów, podczas których rozegranych zostanie 16 Rund GSMP. Drugi rok z rzędu samochody będą podzielone na Grupy i Klasy wg. tzw. Performance Factor – wprowadzonego w 2020 przez FIS – Światową Federację Samochodową współczynnika, mającego na celu uproszczenie dotychczasowych klasyfikacji i rozszerzenie grup samochodów z nadwoziem zamkniętym ( Kat. 1), o pojazdy, które startują w innych serialach wyścigowych ( np. na wyścigach na zamkniętych torach).

Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego

Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego

Już od dziś 14 maja 2021r. można głosować w Budżecie Obywatelskim na zadanie "Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego" w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

2 maja wywieś flagę!

2 maja wywieś flagę!

Po raz kolejny zapraszamy do włączenia się do akcji #mojaflaga organizowanej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 2 maja. Zachęcamy do sfotografowania swojej flagi i podzielania się zdjęciem w mediach społecznościowych z oznaczeniem #mojaflaga.

Ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”

Ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”

Dnia 29.04.2021 roku wystartuje długo wyczekiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!

Bitwa Regionów 2021  VI edycja konkursu kulinarnego dedykowanego Kołom Gospodyń Wiejskich.

Bitwa Regionów 2021 VI edycja konkursu kulinarnego dedykowanego Kołom Gospodyń Wiejskich.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa organizuje konkurs kulinarny skierowany do Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. W załączeniu przesyłamy informacje dotyczące powyższego konkursu.

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia