Aktualności

Sukces chóru Cantabile w Cieszynie

Sukces chóru Cantabile w Cieszynie

W dniach 08-09.12 br. chór Cantabile pod dyrekcją Jana Wypaska, działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej wziął udział w III Międzynarodowym Konkursie Chórów organizowanym w Ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Im. Profesora Józefa Świdra w Cieszynie.

Zmarł ks. prałat Józef Zabrzeński

Zmarł ks. prałat Józef Zabrzeński

W niedzielę 19 listopada 2017 roku w szpitalu w Gorlicach zmarł ks. prałat Józef Zabrzeński, wieloletni proboszcz parafii Łużna. W tym roku skończył 88 lat.

Niepodległa dla wszystkich: wspólnie świętujmy naszą niepodległość!

Niepodległa dla wszystkich: wspólnie świętujmy naszą niepodległość!

Każdy z nas może inaczej świętować niepodległość – każdego dnia lub tylko 11 listopada, z najbliższymi, albo z nieznajomymi, biorąc udział w oficjalnych uroczystościach, albo organizując własne, lub po prostu… 11 listopada wywieszając flagę państwową. To, jak świętujemy jedną z najważniejszych rocznic w historii naszego kraju nie jest istotne, bo niepodległa… jest dla wszystkich. I każdy z nas jest jej częścią! Każdy z nas tworzy ją na co dzień.

W HARMONII Z NATURĄ –W PODWORSKIM  PARKU KRAJOBRAZOWYM w BIESNEJ

W HARMONII Z NATURĄ –W PODWORSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM w BIESNEJ

Stowarzyszenie Miłośników wsi Biesna wspólnie z Stowarzyszeniem Ekopsychologia z Zakliczyna oraz Gmina Łużna dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu „Karpackie Inicjatywy Lokalne 2” realizuje inicjatywę związaną z ochroną przyrodniczą i kulturową zasobów podworskiego Parku Krajobrazowego w Biesnej.

"Odblaskowa szkoła" w Szkole Podstawowej w Łużnej

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Anny Leśkiewicz w Łużnej przystąpiła do Konkursu "Odblaskowa szkoła" organizowanego przez Małopolską Komendę Policji w Krakowie. W ramach tego projektu podejmuje wiele ciekawych działań dotyczących bezpieczeństwa uczniów.

I Festiwal piosenki religijnej i patriotycznej

I Festiwal piosenki religijnej i patriotycznej

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zaprasza chóry i zespoły wokalne do uczestnictwa w I Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który odbędzie się w dniu 03.11.2017r. w Łużnej.

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia