Aktualności

Niepodległa do Hymnu

Niepodległa do Hymnu

Wspólne śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe stało się już tradycją. Hymn śpiewamy podczas oficjalnych uroczystości i podczas lokalnych wydarzeń kulturalnych w kraju i za granicą. W tym roku akcję "Niepodległa do Hymnu" wspierają m.in. polscy olimpijczycy

Wystawa pn.„Honwedzi i Huzarzy na Polskiej Ziemi. Polowe Historie 1914-1915”

Wystawa pn.„Honwedzi i Huzarzy na Polskiej Ziemi. Polowe Historie 1914-1915”

W dniu 29 października 2021r. na sali Wiejskiego Domu Kultury w Biesnej uczniowie szkół z terenu Gminy Łużna mogli przeżyć niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym  i bezpiecznym na drodze

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej wiedzą jak być widocznym i bezpiecznym na drodze

W tym roku Zespół Szkolno – Przedszkolny Nr 1 w Łużnej przystąpił do XI edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. Celem akcji podejmowanych w ramach konkursu jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym dzieci i młodzieży, poprzez promowanie zasad właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim noszenia elementów odblaskowych.

Konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”

Konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”

Stowarzyszenie Lepsze Jutro z Łużnej zorganizowało konkurs ekologiczny – „Eko-zabawka”. Wzięły w nim udział dzieci ze szkoły podstawowej w Biesnej. Cel był prosty, chodziło o pogłębienie wiedzy uczniów na temat zagadnień z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK ogłasza nabór do chóru

GOK w Łużnej zaprasza do Chóru Dziecięco - Młodzieżowego

"Bieg dla domu"

20 maja br. doszło do pożaru jednorodzinnego domu w miejscowości Bieśnik. Trzyosobowa rodzina straciła w jednej chwili wszystko, co posiadała. W tak wielkiej tragedii, Państwo Wróbel mogli na szczęście liczyć na pomoc dobrych ludzi.

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

Zmarł Ś.P. Ks. Bolesław Gnat

W wieku 87 lat zmarł 26 sierpnia ks. Bolesław Gnat, emerytowany proboszcz w Baranowie Sandomierskim, rezydent w Rzepienniku Strzyżewskim. Przez wiele lat był także rezydentem w parafii w Łużnej.

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Kino Plenerowe przy GOK Łużna

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej serdecznie zaprasza na plenerowy seans kina rodzinnego, który odbędzie się w sobotę, 28 sierpnia, na łużańskim Rynku, początek o godz. 19.00. Zaprezentowane zostaną dwa filmy: "Czerwone krzesło" oraz hit sezonu "Mia i biały lew". Organizatorzy zapewniają leżaki ale można także zabrać ze sobą kocyki czy karimaty. Popcorn, chipsy i napoje będą do nabycia w obwoźnym sklepiku.

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Sprzątamy Zieloną Małopolskę

Gmina Łużna wraz z Nadleśnictwem Gorlice włączyła się w akcję organizowaną przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – „Sprzątamy Zieloną Małopolskę”, która miała na celu zwrócenie uwagi na śmieci pozostawiane na terenach rekreacyjnych i turystycznych.

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

KARPATING – portal i aplikacja dla Beskidu Gorlickiego

Beskid Gorlicki jest teraz bliżej turystów i mieszkańców dzięki projektowi Karpating, w ramach którego powstała aplikacja mobilna i strona internetowa. Stworzone na zamówienie Lokalnej Grupy Działania „Beskid Gorlicki”, są szansą na poznanie bogatej kultury i ciekawych atrakcji tej części polskich Karpat. Odkrywanie uroków architektury, przyrody i tajemnic regionu od tej pory będzie znacznie łatwiejsze.

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15. edycja Festiwalu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce

15 edycja wydarzenia zaskoczy wielbicieli Muzyki Zaklętej w Drewnie nową formułą. Po inauguracji Festiwalu, która odbyła się 6 czerwca, spotkamy się w weekend 6-8 sierpnia, by wśród zieleni Beskidu Niskiego i Pogórza odkryć Zagrodę Maziarską w Łosiu i Skansen Pszczelarski w Stróżach, a także kościół pw. św. Michała Archanioła w Szalowej uznany za Pomnik Historii i kościół pw. św. św. Filipa i Jakuba w Sękowej wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Propozycje GOK na wakacje

Propozycje GOK na wakacje

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej przedstawia propozycje na Wakacje 2021

61 zawodników na liście zgłoszeń 3 i 4 Rundy GSMP

61 zawodników na liście zgłoszeń 3 i 4 Rundy GSMP

61 kierowców pojawi się na piątkowym Badaniu Kontrolnym 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska, organizowanego przez Automobilklub Biecki w dniach 4 – 6 czerwca. Tegoroczny sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski liczy 8 wyścigów, podczas których rozegranych zostanie 16 Rund GSMP. Drugi rok z rzędu samochody będą podzielone na Grupy i Klasy wg. tzw. Performance Factor – wprowadzonego w 2020 przez FIS – Światową Federację Samochodową współczynnika, mającego na celu uproszczenie dotychczasowych klasyfikacji i rozszerzenie grup samochodów z nadwoziem zamkniętym ( Kat. 1), o pojazdy, które startują w innych serialach wyścigowych ( np. na wyścigach na zamkniętych torach).

Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego

Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego

Już od dziś 14 maja 2021r. można głosować w Budżecie Obywatelskim na zadanie "Ogólnodostępne defibrylatory AED w remizach powiatu gorlickiego" w ramach 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego.

Galeria filmowa


GALERIAostatnio dodane zdjęcia