Wiadomości

Akcja edukacyjna

Akcja edukacyjna "#SegregujeMy"

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy". Ochrona środowiska, ekologia to tematy niezwykle ważne. Dlatego też CRL podjęło się organizacji akcji, która łącząc naukę z zabawą przyczyni się do zwiększenia świadomości wśród najmłodszych.

Zmarł Ś.p Zbigniew Majcher

Zmarł Ś.p Zbigniew Majcher

Z żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wspaniałego człowieka

Małopolska Wieś 2019

Małopolska Wieś 2019

Województwo Małopolskie ogłosiło konkurs na “Małopolską wieś 2019”. Głównym założeniem konkursu jest wyróżnienie sołectw i ich mieszkańców, które aktywnie działają na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi. Dlatego oceniana będzie estetyka danej miejscowości, utrzymanie jej ładu przestrzennego i architektonicznego oraz działania na rzecz ochrony dziedzictwa kulturowego. Równie ważne będą lokalne inicjatywy, które pomagają wzmacniać tożsamość lokalną oraz integrują mieszkańców.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W miniony piątek, 22 marca br. w budynku remizy OSP Szalowa odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” dla uczniów z terenu gminy Łużna. W dwóch kategoriach wiekowych, rywalizowało siedemnastu uczestników.

350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

350 tysięcy SKS-iaków, czyli SKS-y wracają do szkół

Udajmy się w sentymentalną podróż! Cofamy się w czasie i jesteśmy na SKS-ach z dawnych lat. Dlaczego? Bo większość sportowych przygód zaczynało się właśnie na szkolnych boiskach! Kiedyś SKS-y cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zapewne wszyscy miło je wspominają…

"Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość" konkurs na prace dotyczące rolnictwa

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość. Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Wybory sołtysów i rad sołeckich 2019 - druki do pobrania

Wybory sołtysów i rad sołeckich 2019 - druki do pobrania

Wybory sołtysów i członków rad sołeckich planuje się przeprowadzić 7 kwietnia 2019 roku (niedziela). Prawo wyboru sołtysa i członków rady sołeckiej przysługuje osobom stale zamieszkałym na obszarze danego sołectwa, posiadającym obywatelstwo polskie i ukończone 18 lat.

Fundacja „Pamięć” zaprasza na obóz młodzieżowy

Fundacja „Pamięć” zaprasza na obóz młodzieżowy

Fundacja „Pamięć” z siedzibą w Warszawie, której głównym celem jest ochrona miejsc pamięci, cmentarzy i grobów ofiar wojen, upowszechnianie wiedzy i utrwalanie tradycji poszanowania miejsc pamięci i grobów szczególnie wśród młodzieży a także rozwijanie kontaktów z krajowymi i zagranicznymi organizacjami o podobnych celach działania zaprasza młodzież z terenu Gminy Łużna do wzięcia udziału w dwóch przedsięwzięciach.

IV Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

IV Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

Zapraszamy na IV Przegląd Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

„Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

„Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, organizuje V edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich – drużyny składające się maksymalnie z trzech osób. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

strony 1 2 3 4 5 6 7

Galeria filmowa