Dożynki Gminne - Biesna 2018

Plon niesiemy plon, w Gospodarza dom… Uroczystości dożynkowe co roku organizowane są w innej miejscowości Naszej Gminy.

 

W tym roku zawitały do Biesnej. Uroczystość rozpoczęła się plenerową Mszą Św. sprawowaną przez Ks. Zbigniewa Święcha. Podczas polowej Mszy Św. poświęcono tegoroczne plony oraz dziękowano za chleb, prosząc o wstawiennictwo Matki Bożej Wniebowziętej o pomyślność w następnym roku.

Oficjalnego otwarcia dożynek dokonał Wójt Gminy Łużna – Kazimierz Krok, dziękując Mieszkańcom za trud pracy na roli, zaangażowanie w życie kulturalne oraz pielęgnowanie tradycji. W roli prowadzącego wystąpił Dyrektor GOK w Łużnej – Henryk Waląg. 

Najważniejszym punktem uroczystości była prezentacja wieńców i darów żniwnych. Każde sołectwo zaprezentowało się na scenie, by wieńcem i życzeniami obdarować ważne dla nich osoby.

W części artystycznej na scenie zaprezentował się zespół regionalny „Lipniczanie” oraz kabaret „Kamraty”. Uczestnicy dożynek mogli również spróbować kołaczy i ciast. Dożynki zakończyły się zabawą taneczną. Wieczorną zabawę taneczną umilił występ zespołu „Sukces”.

Organizatorem tegorocznych dożynek był Wójt Gminy Łużna, Rada Sołecka w Łużnej, Stowarzyszenie Miłośników Wsi Biesna, Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Biesnej.

 


GALERIA: