Plebiscyt Edukacyjna Gmina Małopolski 2018

10 gmin zakwalifikowało się do II etapu Plebiscytu, w którym nadesłane zgłoszenia ocenią mieszkańcy Małopolski w głosowaniu internetowym. Gmina Łużna przeszła do II etapie dzięki przedsięwzięciu "Rozwinąć skrzydła pamiętając o przeszłości".

 

Od 03 września na stronie www.glosuj.pociagdokariery.pl będzie można głosować na najciekawsze inicjatywy edukacyjne podjęte przez małopolskie gminy.

Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości” to cykliczne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej. Mottem V edycji wydarzenia przeprowadzonej w 2018 roku były słowa św. Jana Pawła II „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Wzięło w niej udział 770 uczniów ze 130 szkół z terenu Małopolski i Podkarpacia.

W ramach inicjatywy zorganizowano konkursy wiedzy historycznej, religijnej, konkurs piosenki oraz fotograficzny i plastyczny. Gmina kształtuje w ten sposób postawy patriotyczne młodego pokolenia, a w bieżącym roku podnosi świadomość o zwracając szczególną uwagę, w bieżącym roku, na wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości w 1918 roku. Łużna przez realizację przedsięwzięcia pomaga najzdolniejszym uczniom, promuje ich osiągnięcia i aktywność.

 

Zapraszamy do udziału!

 


Zobacz ostatnią edycję Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”