„Niepodległość to sprawiła, że wolna jest Ojczyzna”

Pod takim hasłem w dniu 9 listopada 2018 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Łużnej odbył się uroczysty Apel z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystości wzięli udział: dzieci przedszkolne, uczniowie szkoły, Nauczyciele i Rodzice.

Udział w tej uroczystości był potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy walczyli o wolną, niepodległą Ojczyznę - mówi Monika Skrobot, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej.

Wyraz wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Polaków, którzy w walce poświęcili to co najcenniejsze dla każdego człowieka - oddali swoje życie, z miłości do kraju i wiary w zwycięstwo. Dzięki tej ofierze złożonej przez nich mamy własne terytorium, godło, flagę, hymn, własny język, instytucje, urzędy, szkoły, w których mówimy i posługujemy się językiem polskim, a także inne wartości narodowe związane z naszą państwowością.

Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowaliw tym dniu lekcję historii, która składała się z montażu słowno-muzycznego. Cała społeczność Zespołu włączyła się do akcji „Rekord dla Niepodległej” ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. Szkoła w Łużnej dołączyła do 24 tys. szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w Polsce oraz w 91 szkołach polonijnych z całego świata i o godzinie 11.11 odśpiewano 4-zwrotkowy hymn narodowy.


 

 


Wyróżniono i nagrodzono również uczniów, którzy przystąpili do konkursów szkolnych: konkursu historycznego: „Początek wielkiej nadziei – I wojna światowai bitwa pod Gorlicami”, konkursu wiedzy o symbolach narodowych i konkursu fotograficznego pod hasłem „Ojczyzna Twa dziecię to…”.

 


GALERIA: