Dzień Babci i Dziadka u przedszkolaków.

W ostatni czwartek stycznia w przedszkolu samorządowym w Łużnej odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość zorganizowaną w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łużnej przybyli tłumnie seniorzy, który z ciekawością wypatrywali swych wnucząt.

 

Każdy wnuk i wnuczka pamięta o święcie Babci i Dziadka i z niecierpliwością na tę uroczystość czeka.
Dziadkowie są niezwykle ważnymi osobami w rodzinie poprzez fakt swojego istnienia, przez silną miłość jaką darzą wnuczęta oraz pomoc jakiej mogą im udzielać. Dzieci, które dużo czasu spędzają z dziadkami doceniają ich cierpliwość, doznaną opiekę, a szczególnie wspólną zabawę, na którą rodzice nieraz nie mają czasu.


Przybyłe babcie i dziadków powitała serdecznym i ciepłym słowem dyrektor zespołu Monika Skrobot. Następnie głos zabrały przedszkolaki, które z przejęciem zaprezentowały przygotowane występy. Wśród nich nie zabrakło: wierszy, piosenek, inscenizacji, życzeń, a także dobrych rad dla kochanych dziadków. Każda grupa przedstawiła także piękny taniec: „Biedronki” zatańczyły „Kujawiaczka”. „Krasnale” rozśmieszały i bawiły gości tańcem „Babuszki”, natomiast „Motylki” zaprezentowały zimowy taniec do muzyki klasycznej Vivaldiego.
Kończąc przedstawienie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły przygotowane upominki. Do życzeń przyłączyła się Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Foto: ZS. Łużna