Fundacja „Pamięć” zaprasza na obóz młodzieżowy

Fundacja „Pamięć” z siedzibą w Warszawie, której głównym celem jest ochrona miejsc pamięci, cmentarzy i grobów ofiar wojen, upowszechnianie wiedzy i utrwalanie tradycji poszanowania miejsc pamięci i grobów szczególnie wśród młodzieży a także rozwijanie kontaktów z krajowymi i zagranicznymi organizacjami o podobnych celach działania zaprasza młodzież z terenu Gminy Łużna do wzięcia udziału w dwóch przedsięwzięciach.

 

Zapraszamy do udziału 12 uczniów w wieku 13- 16 lat. Termin obozu to 21.07.- 03.08.2019,    cena za uczestnika 170 euro.

Celem spotkania jest poznanie się młodzieży z obu krajów, rozmowa o wzajemnych stereotypach, ale także poznanie wspólnej polsko- niemieckiej historii związanej z cmentarzem wojennym na Golm. Zaplanowano wspólne gry i animacje językowe, wieczorki poświęcone każdemu krajowi, wycieczki, kąpiele morskie, wycieczki kajakowe i rowerowe, lekkie prace porządkowe na cmentarzu wojennym Golm oraz warsztaty poświęcone jego historii oraz postaw młodzieży w czasach nazizmu.

Młodzież zostanie zakwaterowana w pokojach wieloosobowych Ośrodka Spotkań Młodzieżowych prowadzonego przez nasza organizacje założycielską Volksbund Deutsche Kriegsgräberfürsorge, zdjęcia i informacje na stronie internetowej www.jbs-golm.de.

Młodzież we własnym zakresie dojeżdża na Golm i wraca do domu.