Galicyjska Mozaika Kulturalna

Przystanek Szymbark stał się miejscem niezwykłego wydarzenia współorganizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej. Koncerty, targi staroci, kuchnia regionalna to tylko niektóre z atrakcji czekających na przybyłych gości, a wszystko to w niezwykle pięknym otoczeniu przyrody.

 

"Pożegnanie lata" to impreza, która odbyła się w ramach Galicyjskiej Mozaiki Kulturalnej. Organizatorami wydarzenia był Ośrodek Kultury Gminy Gorlice i Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej w partnerstwie z Powiatem Gorlickim, Urzędem Miasta Gorlice, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz MZK Gorlice.

Na terenie Skansenu w Szymbarku odbyły się targi staroci, były warsztaty artystyczne i zabawy animacyjne, prezentacja prac artystycznych Ośrodków Kultury i KGW, przejażdżki konne a także Konkurs Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

W Kościele św. Wojciecha odbył się koncert chóru „Cantabile” z Łużnej, który wykonał Oratorium „Niepodległa”, do którego muzykę napisał kompozytor Dominik Lasota, a tekst Zofia Rząca, łużniańska poetka. Oratorium było nawiązaniem do 80 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Na scenie plenerowej miały miejsce występy zespołów takich jak „Satisfaction”, „Rusch” oraz spektakl teatralny „Halapacz i Halapaczka” zaprezentowany przez Amatorski Zespół Teatralny z Szalowej. Szalowscy aktorzy wznowili zaadoptowaną na potrzeby Pogórza śląską komedię. Ten właśnie spektakl na VII Małopolskich Spotkaniach Teatrów Amatorskich w Jabłonce dał ostatnio szalowskiemu tetrowi w mocnej konkurencji II miejsce.

Podczas „Pożegnania lata” w Szymbarku zaprezentowała się także Orkiestra Dęta OSP oraz marżonetki, a dla dzieci przygotowano wiele konkurencji integracyjnych oraz park rozrywki.

 


foto:Ośrodek Kultury Gminy Gorlice

GALERIA: