Oficjalne otwarcie żłobka „Zakątek Malucha” w Łużnej

Uroczyste przecięcie wstęgi, ogromna duma i radość oraz prezenty dla Maluchów – tak w skrócie podsumować można oficjalne otwarcie Żłobka „Zakątek Malucha” w Łużnej, który z sukcesem działa w naszej Gminie już ponad miesiąc.

 

W oficjalnym otwarciu drugiej tego typu placówki w naszym powiecie uczestniczyli Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, kierownik Oddziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Łukasz Szczur oraz Przewodniczący Rady Gminy Łużna Tomasz Ptaszek.  Poświęcenia Żłobka dokonał ks. dr. Stanisław Kuboń proboszcz Parafii Św. Marcina Biskupa w Łużnej.

Samorządowy żłobek „Zakątek Malucha” powstał dzięki rządowemu programowi MALUCH+, dzięki któremu pozyskano ponad 320 tys. złotych, natomiast około 80 tys. złotych to wkład własny Gminy Łużna. Obecnie z placówki korzysta 13 dzieci w wieku 9 miesięcy do 2,5 roku. Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa zapowiada, iż czynione są starania w ceku zwiększenia liczby miejsc dla najmłodszych. Na dzieci czekają dwie piękne urządzone i świetnie wyposażone sale, kuchnia, kilka wózków, w tym jeden wyjątkowy – mogący pomieścić, aż sześcioro dzieci.

Funkcjonowanie żłobka w okresie 01.11.2019r. do 31.10.2020r. finansowane jest w ramach projektu” Gmina Łużna wspiera najmłodszych mieszkańców” dofinansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach RPO Małopolska na lata 2014 – 2020, Poddziałanie 8.5 Wsparcie na rzecz łączenia życia zawodowego z prywatnym oraz środków własnych Gminy Łużna.

Foto:M.Książkiewicz