"MISIE RATOWNISIE" - Wizyta Strażaków w Przedszkolu

W roku szkolnym 2019/2020 Samorządowe Przedszkole w Łużnej po raz pierwszy włączyło się w ogólnopolską akcję prowadzoną przez Fundację Wsparcie 112 „Misie Ratownisie”.

 

Celem akcji było zebranie oraz przekazanie pluszaków do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Łużnej, aby były one wsparciem dla dzieci uczestniczących w wypadkach drogowych.

Wypadek, pobyt w karetce i szpitalu to wielki szok dla małego dziecka. W tych chwilach pocieszeniem może być właśnie ofiarowany przez służby ratownicze pluszowy miś.

Nasze przedszkolaki wykazały się ogromnym sercem przynosząc wiele pluszaków.

24 stycznia miało miejsce podsumowanie przeprowadzonej akcji. Z tej okazji gościliśmy w naszym przedszkolu strażaków, którzy osobiście przyjechali podziękować naszym przedszkolakom i ich Rodzicom za zebranie kilku worków maskotek.

Podczas spotkania strażacy przeprowadzili z dziećmi rozmowę na temat bezpieczeństwa. Przypomnieli jak ważne jest obdarowywanie i wspieranie innych. Wielką atrakcją dla przedszkolaków była możliwość przymierzenia stroju strażaka. Na pożegnanie, jako podziękowanie za zebrane pluszaki strażacy wręczyli dzieciom kosz słodyczy i kolorowanki.

Dziękujemy strażakom naszej Ochotniczej Staży Pożarnej w Łużnej za przybycie i udział w akcji.

Tekst: K.Waląg
Foto: G.Wałęga


GALERIA: