Ankieta - nasze tradycje wielkopostne i welkanocne

Moi Drodzy, wiemy że Wam ciężko, dlatego aby nie dostać bzika od siedzenia w domu, a jednocześnie nie narażać siebie i swoich bliskich na niepotrzebne ryzyko zapraszamy do wzięcia udziału w pożytecznej zabawie, która mamy nadzieje pozwoli bezpiecznie, a jednocześnie aktywnie spędzić przymusowy czas bez konieczności wychodzenia z domu.

 

A oto nasza propozycja. Przygotowaliśmy ankietę w formie pytań dotyczących dawnych zwyczajów związanych z okresem Wielkiego Postu oraz Świąt Wielkanocnych. Na niektóre pytania wystarczy odpowiedzieć tak lub nie, natomiast najchętniej będą widziane odpowiedzi poszerzone w własny komentarz. Niektóre z pytań zawierają także pewne sugestie. Jeżeli są one zgodne z tradycjami jakie faktycznie funkcjonowały w Waszej rodzinie to można je uwzględnić, jeśli zaś nie to po prostu je zignorować. Na pytania ankietowe można odpowiedzieć w dwojaki sposób. Pierwszy z nich, to nagranie odpowiedzi na telefon lub inne urządzenie rejestrujące w formie pliku audio lub video.

Drugi sposób, to pisemne odpowiedzi na poszczególne pytania. Tak w pierwszym jak i w drugim przypadku przed udzieleniem odpowiedzi konieczne jest wskazanie numeru pytania na które odpowiadamy np. jeśli chodzi o nagranie to „odpowiadam na pytanie 5”, jeśli pisemnie to „odp. Ad 5”.

Nasz propozycja skierowana jest nie tylko do Seniorów ale także do dzieci i młodzieży, która może się wykazać aktywnością pytając swoich rodziców lub dziadków „jak to dawniej bywało”. Najciekawiej opracowane ankiety zostaną uhonorowane drobnymi nagrodami rzeczowymi. Najciekawsze zostaną opublikowane w folderze, który zamierzamy wydać. Będzie on zawierał zbiór opisów obrzędów, zwyczajów i obyczajów, które kiedyś były codziennością w naszych domach.

Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, która mamy nadzieje pozwoli nam się chociaż na kilka godzin oderwać od trudnej rzeczywistości. Bądźcie z nami ale zostańcie w domu!

Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. 509054910.

Poniżej przedstawiamy ankietę z pytaniami. Będzie ona również dostępna na naszej stronie www.gok.luzna.pl


Załącznik:

1. Ankieta.