Stulecie narodzin Świętego Jana Pawła II

"To w tym mieście, Wadowicach, wszystko się zaczęło..." 18 maja 1920 roku przyszedł na świat Święty Jan Paweł II,

"Papież z dalekiego kraju" , jeden z najwybitniejszych Polaków. Papież, który przygotował i wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie, który walnie przyczynił się do odrodzenia narodu polskiego do pełnej wolności i niepodległości, Papież - pielgrzym, który niestrudzenie niósł Dobrą Nowinę na cały świat podczas 104 pielgrzymek apostolskich. Papież, który odkrył przed nami moc siłę i moc cierpienia, który był i nadal jest wielkim autorytetem i przewodnikiem młodzieży na całym świecie.

Dziś w stulecie narodzin Świętego Jana Pawła II składamy podziękowanie i hołd za jego osobę, działalność, dorobek literacki, teologiczny i filozoficzny. Jesteśmy dumni, że przyszedł na świat jako jeden z nas mieszkańców Małopolski. Starajmy się przypominać i pielęgnować wszystkie jego ważne słowa, które kierował do nas Polaków i katolików. Wspominajmy wszystkie wzruszające i piękne spotkania podczas pielgrzymek i podróży apostolskich.

Pamiętajmy również, że w ciszy i skupieniu mamy dziś możliwość, za pośrednictwem Świętego Jana Pawła II zanosić nasze prośby, modlitwy i podziękowania.