„ Świat jest teatrem, aktorami ludzie – cykl działań związanych z teatrem dla społeczności gminy Łużna

Pomimo szeregu utrudnień powodowanych panującą epidemią, bieżący sezon kulturalny realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej zapowiada się bardzo obiecująco miedzy innymi za sprawą dotacji zewnętrznych otrzymanych na realizację różnego rodzaju projektów artystycznych.

 

W chwili obecnej w GOK trwa  realizacja zadania pn. „ Świat jest teatrem, aktorami ludzie – cykl działań związanych z teatrem dla społeczności gminy Łużna” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu pn. „Edukacja kulturalna” kwotą 30 tys. zł.

Projekt adresowany jest do  osób pragnących rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności teatralne. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowanych  instruktorów, a w ich programie znajdą się w nich m. in. ćwiczenia emisji głosu, dykcji, gry aktorskiej itp.  Uczestnicy poznają także tajniki pracy reżysera,  scenografa czy rekwizytora. Dowiedzą się również co łączy teatr z innymi dziedzinami sztuki -muzyką i plastyką.  Zorganizowana zostanie grupa  10 osób posiadających predyspozycje i zdolności aktorskie, które będą pracować nad przygotowaniem spektaklu. Finałem będzie wystawienie sztuki teatralnej pt. „Casting”  w które zagrają uczestnicy warsztatów.

Ponadto w ramach projektu zaplanowano przeprowadzanie warsztatów krawieckich dotyczących  projektowania i szycia kostiumów scenicznych, a także  warsztatów  techniki scenicznej podczas których uczestnicy zapoznają się z  zagadnieniami z zakresu  nagłaśniania i oświetlenia sceny, a także tworzenia scenicznych efektów specjalnych.

Dla osób uczestniczących w projekcie przewidziano zorganizowanie wyjazdu do Teatru Słowackiego w Krakowie na spektakl teatralny połączony ze zwiedzaniem teatru oraz spotkaniem z aktorami zawodowymi.

 


 

 

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”