Fundusz Inwestycji Samorządowych

Po wsparciu dla przedsiębiorców, służby zdrowia, domów opieki społecznej, przyszedł czas na wsparcie samorządów. Kwota, jaką Gmina Łużna otrzyma to blisko 1,25 mln złotych.

 

Pozwoli nam to na realizację kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, czyli sieć kanalizacyjną. Wkrótce poznamy szczegóły dotyczące możliwości wydatkowania tych środków. Co ważne otrzymana od rządu pomoc, będzie realizowana bez zbędnej biurokracji, na wniosek samorządów. Wysokość przyznanego wsparcia zależała od wartości planowanych przez samorząd inwestycji. Środki otrzymane w ramach tarczy nie będą musiały być wykorzystane w tym roku, co pozwoli na racjonalne ich wydatkowanie np. na wiosnę. Trzeba pamiętać, że TARCZA DLA SAMORZĄDÓW to nie tylko wsparcie dla gmin, ale także polskich małych i średnich firm, które są realizatorami zadań inwestycyjnych. Ten zastrzyk pieniędzy pomoże w utrzymaniu miejsc pracy. Cały program wart jest aż 6 mld złotych.

Serdecznie dziękujemy Panu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie, z którego to inicjatywy uruchomiono Fundusz Inwestycji Samorządowych, zaś Panu Premierowi Mateuszowi Morewieckiemu za podjęcie się realizacji zadania.

Tarcza dla samorządów to dobry przykład współpracy między najwyższymi organami władz. Podziękowania kierujemy także na ręce Parlamentarzystów, Wojewody Piotra Ćwika oraz Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Wójt Gminy Łużna

Mariusz Tarsa