Dożynki Gminne w Łużnej ODWOŁANE

Z przykrością informujemy, że ze względu na sytuację związaną z zagrożeniem koronawirusem COVID 19, a także zakazem organizacji imprez masowych Dożynki Gminne w Łużnej zaplanowane na 15 sierpnia 2020 r. nie odbędą się.

Święto Plonów stanowi część wieloletniej tradycji – jest dla mieszkańców czasem radości i podziękowań Panu Bogu za plony, a rolnikom za ciężką pracę i codzienny trud. Dożynki to wydarzenie o charakterze kulturalno - integracyjnym, które na stałe wpisało się w kalendarz gminnych uroczystości - zawsze jest licznie uczęszczane, a jego przygotowanie wymaga zaangażowania i pracy wielu osób.

Jednak dbając o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców, zdecydowaliśmy się odwołać tegoroczną imprezę, ale już dzisiaj  serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie zakończenia żniw w 2021 roku, aby móc wspólnie podziękować Panu Bogu za plony, a rolnikom przekazać wyrazy szacunku i wdzięczności za Ich ciężką pracę i  codzienny trud. Mamy nadzieję, że jak zawsze, będzie barwnie, radośnie i z ludowym przytupem !