„ Wolność 1020 – pamiętam komu zawdzięczam”

Przedstawiamy kolejną, dobrą wiadomość płynącą z Gminnego Ośrodka Kultury w Łużnej ! Projekt pn. „ Wolność 1020 – pamiętam komu zawdzięczam” otrzymał dofinansowanie z Programu „Koalicje dla Niepodległej-#WIKTORIA 1920”.

 

Łączna kwota pomocy wynosi 20.910,00 zł. W ramach projektu przewidziano przeprowadzenie  prac niezbędnych do utrzymania porządku na terenie cmentarza wojennego nr 123 na Pustkach w Łużnej, zorganizowanie wystawy tematycznej dot. tragicznych wydarzeń  z okresu I Wojny Światowej oraz przeprowadzenie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z terenu gminy Łużna. Niezwykle atrakcyjnym elementem projektu będzie namalowanie na jednej ze ścian remizy OSP w Łużnej muralu nawiązującego w swojej treści do tragicznych wydarzeń roku 1915 a także Bitwy Warszawskiej 1920.  Mural stanie się zapewne wizytówką  i kolejną atrakcją turystyczną związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

Realizując zadania projektowe już dzisiaj łużański GOK zaprasza dzieci i młodzież – uczniów szkół z terenu gminy Łużna, do uczestnictwa w konkursie plastycznym którego Regulamin przedstawiamy w załączeniu.

Regulamin konkursu:


Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022

w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”