Konkurs "Pod Biało-Czerwoną"

Z okazji setnej rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej Kancelaria Prezesa Rady Ministrów wraz z Ministerstwem Cyfryzacji ogłosili akcję „Pod Biało-Czerwoną”.

 

Gminy, w których mieszkańcy zbiorą odpowiednią liczbę głosów online na stronie gov.pl/bialoczerwona, otrzymają dotację na zakup masztów i flag oraz ich instalację.

Gmina Łużna również przystępuje do starań o zdobycie reprezentacyjnego masztu wraz
z dumnie powiewającą flagą biało-czerwoną!

W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o przystąpienie do akcji i oddanie cennego głosu wskazując w jego treści Gminę Łużna.

Jeśli połączymy siły maszt zawita i do naszej Gminy.

Jak oddać głos?

Głosy poparcia składane są internetowo poprzez wypełnienie ankiety dostępnej na stronie: gov.pl/bialoczerwona (następnie -> DOŁĄCZ -> ODDAJ GŁOS POPARCIA).

Głos poparcia może być składany przez WSZYSTKICH zamieszkałych na terenie danej gminy.

Ile głosów potrzeba do realizacji projektu?

W gminach do 20 000 mieszkańców - przynajmniej 100 głosów

Bez względu na powyższe wymogi nie warto poprzestawać na spełnieniu powyższych warunków 100 głosów. W trzech gminach, które osiągną największą procentowo liczbę głosów w stosunku do liczby mieszkańców gminy, przewiduje się udział Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego w uroczystości podniesienia flagi na maszt.

Do kiedy można głosować?

Głosy poparcia dla poszczególnych gmin będą zbierane do dnia 11 listopada 2020 r. do godz. 23:59.

Kiedy wyniki konkursu?

Decyzję o zakwalifikowaniu gminy do udziału w projekcie, a tym samym o przyznaniu środków finansowych potrzebnych do jego realizacji, Komisja Projektowa podejmie w terminie do dnia 29 listopada 2020 r.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który uhonoruje poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

 

ZAGŁOSUJ! TO NIC NIE KOSZTUJE!