Dziś Dzień Edukacji Narodowej

14 października to w historii polskiej oświaty data szczególna. W 1773 roku utworzona została Komisja Edukacji Narodowej, pierwsze w świecie nowoczesne ministerstwo edukacji.

 

Zadaniem tej instytucji było przeprowadzenie koniecznych reform i wprowadzenie nowoczesnego modelu nauczania w Polsce dotkniętej pierwszym rozbiorem.

Dziś z tej okazji polska oświata świętuje swój dzień.

W imieniu samorządu, wszystkich rodziców i własnym pragnę złożyć serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty, dyrektorom szkół i przedszkoli z Gminy Łużna, z okazji tego wspaniałego dnia.

Życzę Państwu dużo zdrowia, które zwłaszcza w tym trudnym czasie jest szczególnie potrzebne. Życzę Państwu uznania i szacunku w środowisku. Życzę wdzięczności u Waszych uczniów i podopiecznych. Życzę kreatywności i profesjonalizmu w realizacji codziennych obowiązków zawodowych i satysfakcji z pełnienia tej ważnej społecznej misji.

Jako jeden z Was, który dużą część swojego zawodowego życia poświęcił szkole, wiem że najlepszą nagrodą za pracę dydaktyczną i wychowawczą jest widok absolwentów naszych szkół. Dziś dorosłych ludzi, którzy bardzo dobrze pełnią swoje życiowe zadania.

Miejcie Szanowni Państwo poczucie, że ich sukcesy i powodzenia są w pewnej części Waszą zasługą.

Pamiętamy również dzisiaj o tych nauczycielach, którym tak dużo zawdzięczamy, ale których już nie ma wśród nas.

Drodzy nauczyciele i pracownicy szkół.

Wszystkiego dobrego z okazji Waszego święta.

Wójt Gminy Łużna

Mariusz Tarsa