Pierwszy września – rozpoczęcie roku szkolnego – ale nie tylko!

W strugach deszczu, ale z uśmiechem na twarzy Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 1 w Łużnej rozpoczęli dziś nowy rok szkolny 2021/2022.

 

Uroczysta inauguracja rozpoczęła się Mszą Świętą o godz. 8:00 w Kościele Parafialnym pw. Św. Marcina w Łużnej.

Pamiętając jednak że 1 września w naszej historii to dzień szczególny – po uroczystości w kościele wraz z pocztem sztandarowym szkoły, wszystkie dzieci z rodzicami oraz gronem nauczycielskim zgromadzili się pod obeliskiem upamiętniającym naszych przodków, którzy ponieśli największą ofiarę walcząc o naszą wolność w trakcie II Wojny Światowej.

 Przedstawiciele samorządu uczniowskiego na czele z panią dyrektor – Moniką Skrobot oraz Wójt Gminy Łużna – Mariusz Tarsa złożyli wiązanki kwiatów upamiętniające poległych. Następnie w krótkim przemówieniu Wójt Gminy przywitał uczniów w nowym roku, życzył uczniom samych sukcesów, kontynuowania nauki w trybie stacjonarnym przez cały rok a uczniom najstarszych klas pomyślnego przygotowania się do najważniejszych dla nich egzaminów. Wspomniał także o bohaterach których upamiętnia pomnik – nie byli to obcy nam ludzie, lecz nasi przodkowie, członkowie naszych rodzin, którzy na tej Ziemi ponieśli największą ofiarę abyśmy dziś mogli cieszyć się wolnością i swobodami.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do szkoły aby spotkać się ze swoimi wychowawcami.

 


GALERIA: