Ponad 10 mln złotych wspomoże budowę kanalizacji w naszej Gminie

Od początku obecnej kadencji zabiegam o wyrównanie standardów życia dla naszych mieszkańców. Przez dekady z tęsknotą patrzyliśmy jak sąsiedzi budują kolejne kilometry sieci wodno-kanalizacyjnej. Teraz mamy szansę to nadrobić.

 

Decyzją rządu do samorządu naszej Gminy Łużna trafią kolejne środki na inwestycje wodno-kanalizacyjne, a będzie to ponad 10,7 mln złotych.

Wartość przyznanej pomocy jest najwyższą kwotą w powiecie gorlickim, a zarazem najwyższą możliwą do uzyskania.

W imieniu całej społeczności pragniemy wyrazić wdzięczność całemu rządowi Prawa i Sprawiedliwości na czele z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim za troskę o samorządy, które były w trudnej sytuacji w zakresie posiadanej sieci wodno-kanalizacyjnej.

Tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wykonaliśmy ponad 15 kilometrów sieci kanalizacyjnej, rozpoczęliśmy budowę własnej oczyszczalni a także rozpoczęliśmy budowę zbiornika na wodę z pierwszym odcinkiem wodociągu który dotrze w kierunku Woli Łużańskiej.
Na tym nie zamierzamy poprzestać.

Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce naszych parlamentarzystów, zwłaszcza tych pochodzących z naszego regionu: Pani Barbary Bartuś - Poseł na Sejm RP oraz Panu Wiktorowi Durlak - Senatorowi RP.
To oni spotykają się z naszymi mieszkańcami, przyjeżdżają posłuchać z jakimi problemami boryka się gmina.

Dziękuję Państwu za każdą wizytę, rozmowę oraz działanie na rzecz mieszkańców Gminy Łużna.

Przychylnym okiem patrzy na nasze oczekiwania i prośby Pan Łukasz Kmita - Wojewoda Małopolski. Efektem tego jest prawdziwy deszcz pieniędzy na inwestycje wodno-kanalizacyjne. Przypomnę, że w okresie roku było to ponad 23 mln złotych pomocy i są to środki wyłącznie z budżetu państwa.

Moją ambicją jest aby w tej kadencji były skanalizowane centra miejscowości. Wierzę, że jest to możliwe.

Wójt Gminy Łużna

(-) Mariusz Tarsa