Mała Generała Paczka

 

 

W 1988 r, Henryk Waląg i Mirosław Rzaca liderzy  kultowego niegdyś  zespołu "Krasowe urwisko"  postanowili powołać do życia nową formację muzyczną, oscylującą na pograniczu muzyki pop, folk-rock'a i country.  Zespół przyjął nazwę „Mała Generała Paczka” Umiejętne połączenie brzmienia skrzypiec i gitary elektrycznej nadało "MGP" rozpoznawalne i nowoczesne brzmienie; jako wielokrotny gość wielu koncertów i laureat konkursów i festiwali łużański band wyróżniał się na tle innych zespołów autorskim, osadzonym mocno w polskiej tradycji repertuarem – adaptacje popularnych piosenek biesiadnych i ludowych oraz doskonałymi wykonaniami utworów będących klasykami nurtu country.

MGP_z_koniem_u_Kotowicza.jpg (192.07 Kb)

"Mała Generała Paczka"

 

MGP_Bobowa.jpg (92.52 Kb)

Koncert w Iwkowej

Zespół nie narzeka na brak pracy; grupa - dzięki umiejętności "rozkręcania" każdej publiczności - zapraszana jest przede wszystkim na  imprezy plenerowe. Ale "MGP" równie dobrze sprawdza się w kameralnych salach koncertowych i ...w kościołach (kolędy!). Grupa uczestniczyła w licznych zagranicznych i krajowych koncertach gdzie była przyjmowana z autentycznym entuzjazmem.

Obecnie skład zespołu tworzą:

- Henryk Waląg – vocal , gitara

- Mirosław Rzaca – inst..  klawiszowe

- „Vicek” Wincenty Michniewicz – gitary, voc.

- „Bubu” Wiesław Waląg – bass, voc.

- Katarzyna Waląg – voc.

- Ela Śliwa – Skrzypce, voc.

 

 

    

Dziś "MGP" realizuje swoje autorskie zamierzenia i uczestniczy w znaczących wydarzeniach kulturalnych. Przebojem zdobywa sobie pozycję na lokalnym rynku muzycznym, przypominając przy okazji, że to on właśnie był prekursorem i w zasadzie jedynym przedstawicielem muzyki country regionu.

 

            Szukacie wspaniałej zabawy? Przyjdźcie koniecznie na koncert "MGP"!!!

 

            Kontakt do managera:

            tel.509054910

MGP_w_Iwkowej.jpg (199.17 Kb)

Koncert Bobowej